Uczcijmy Święto Niepodległej!

11 listopada to, jak każdego roku, najważniejsze święto narodowe Polaków – Święto Niepodległości.

Jest to dzień, w którym wspominamy moment odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, zaborów. Wspominamy ludzi, którym tę niepodległość zawdzięczamy: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i wielu, wielu żołnierzy, którzy o niepodległość Polski walczyli i ginęli w walce.
W tym roku należy także wspomnieć o Bitwie Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. 15 sierpnia obchodziliśmy 100 rocznicę tej ważnej, zwycięskiej dla nas bitwy, która ocaliła Polskę i Europę przed bolszewikami. Gdyby nie to zwycięstwo, polska niepodległość, z tak wielkim trudem odzyskana, zakończyłaby się po dwóch zaledwie latach. Polacy jednak pokazali wówczas, jak bardzo na wolnej Polsce im zależy.

Święto Niepodległości w roku 2020 będzie niestety inne ze względu na pandemię. Ale będzie!!!

Co prawda nie możemy spotkać się w szkole na uroczystej akademii, podczas której zawsze wspólnie śpiewaliśmy hymn narodowy i słuchaliśmy patriotycznych pieśni i wierszy. Powinniśmy jednak obchodzić Święto Niepodległości kameralnie, rodzinnie, zdalnie, wirtualnie. Prawdziwy Polak nie
zapomina o tak ważnych wydarzeniach, nawet pomimo przeciwności losu.

Share