„PODWÓJNE” EGZAMINY

W dniach poprzedzających tegoroczną przerwę wielkanocną odbyły się egzaminy. Wyjątkowo trwały aż 6 dni, gdyż były to egzaminy „podwójne”. W dniach 10,11 i 12 kwietnia do egzaminów przystąpili uczniowie klasy III gimnazjum. Rozwiązywali zadania z historii i wiedzy społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz z języka obcego (niektórzy z j. angielskiego, niektórzy z j. niemieckiego). Egzamin gimnazjalny odbył się w polskich szkołach po raz ostatni.

Natomiast w dniach 15,16 i 17 kwietnia po raz pierwszy zorganizowano egzamin ósmoklasisty. Uczniowie klasy VIII musieli przygotować się tylko z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, co wcale nie oznacza, że było im łatwiej.

Wrażenia uczniów po napisaniu egzaminów były bardzo zróżnicowane. Teraz emocje już opadły. Pozostaje tylko czekać na wyniki, które ogłoszone zostaną 14 czerwca, natomiast zaświadczenia o wynikach tegoroczni absolwenci – uczniowie klasy VIII i III gimnazjum – otrzymają 21 czerwca 2019 r.

Share